Hľadáme analytika/analytičku dlhodobej udržateľnosti verejných financií

  • 9. 3. 2022

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Čo môžete mať vo svojej náplni práce:
– vyhodnocovanie/kvantifikovanie dlhodobej udržateľnosti verejných financií, najmä s ohľadom na starnutie obyvateľstva Slovenska
– sledovanie indikátorov dlhodobej udržateľnosti podľa EK, OECD, MFSR
– príprava projekcií príjmov a výdavkov verejných financií v horizonte 50 a viac rokov, najmä v dôchodkovom systéme, zdravotníctve, dlhodobej starostlivosti, školstve, nezamestnanosti a ďalších oblastiach verejnej správy.
– rozpracovanie nových konceptov v sledovaní dlhodobých dopadov na verejné financie, konkrétne klimatických zmien
– kvantifikácia dopadov legislatívnych zmien v dlhodobom horizonte nielen z pohľadu vplyvu na verejné financie ale aj vplyvu na domácnosti; medzigeneračné a vnútrogeneračné transfery; spolupráca a prepojenie na makroekonomické analýzy a mikrosimulačné modely.Sme verejná inštitúcia, ale nečakajte zašívareň. Budete mať jasné a konkrétne úlohy, za ktoré budete zodpovedať. Ak vymyslíte alebo zrealizujete niečo, čo našu inštitúciu posunie výrazne dopredu, môžete očakávať náležitú odmenu. Sme malý ale agilný tím, preto je dôležité, aby všetky kolieska do seba zapadali.

Zamestnanecké výhody, benefity

– Možnosť ďalšieho vzdelávania
– Flexibilný pracovný čas (vr. možnosti homeoffice)
– Teambuildingové aktivity
– 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
– Sick days
– Rekreačné poukazy
– Príspevok na III. pilier
– Vysoko motivačné bonusy naviazané striktne na plnenie úloh, ktoré posúvajú fungovanie inštitúcie dopredu

Informácie o výberovom konaní

Pozícia je vhodná aj pre šikovného absolventa. Na druhej strane, sme si vedomí, že senior človek vie naskočiť na rozbehnutý vlak bez zaúčania. Preto je pozícia otvorená pre oba typy uchádzačov a rozhodneme sa na základe pohovorov.

Na výbere si dáme záležať, vybraných uchádzačov si zavoláme a porozprávame sa, budeme chcieť poznať názor na niektoré veci, niečo vypočítame a skúsime aj pár slov v angličtine, vrátane draftingu.

Pohovor bude pozostávať z jedného alebo dvoch kôl.

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním vysokoškolské I. stupňa, vysokoškolské II. stupňa, vysokoškolské III. stupňa, so vzdelaním v odbore ekonómia, matematika, financie a uchádzači, ktorí ovládajú slovenský a anglický jazyk na úrovni (C1).

Ostatné znalosti

Microsoft Excel – Pokročilý
MathWorks Matlab – Základy
Stata – Základy

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Pozícia si vyžaduje technické zručnosti v programovaní/modelovaní pomocou Matlab, Stata. Nutná je aspoň základná znalosť týchto alebo obdobných programov (napr. R alebo Python) a ochota učiť sa.

Osobnostné predpoklady a zručnosti
– analytické schopnosti
– znalosť ekonomickej teórie a empirických metód
– znalosť kvantitatívnych a štatistických metód
– komplexné a koncepčné myslenie
– samostatnosť
– zodpovednosť a spoľahlivosť
– nutná aktívna angličtina slovom a písmom
– spoľahlivosť a zodpovednosť
– schopnosť urobiť si názor
– záujem zlepšovať veci

Nemáme nič proti politickému presvedčeniu, ale ak chceme mať istotu, že budete pristupovať ku svojej práci nestranne, je dôležité, aby ste neboli aktívne činný v štruktúrach politických strán. Okrem toho budeme vyžadovať oznámenie vedľajších platených/neplatených aktivít, ktoré by mohli súvisieť s našou činnosťou a potenciálne by ovplyvnili reputáciu našej inštitúcie.

Mzdové podmienky:

Konkrétna výška základnej mzdy bude stanovená v závislosti od skúseností a kvalít uchádzača. Mzda juniora bez skúseností môže začať od 1350 eur, po skúšobnej dobe sa určite vieme dohodnúť na min.1500 Eur, mzda seniora po skúšobnej dobe nebude nižšia ako 1800 Eur. Finančné bonusy pri splnení cieľov; príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie.

Kontakt: kariera@rrz.sk; barbora.briestenska@rrz.sk